IX Spotkanie KDZ – Jak wspierać młodzież w wyborze szkoły, zawodu i kształtowaniu kariery?

Witajcie noworocznie!
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już za tydzień! 13 stycznia o godz. 17.30-20.30 w Centrum Przedsiębiorczości ul. Smolna 4 (sala konferencyjna na parterze)
klub-doradcy-zawodowego-warszawa-szkolenia-doradcow-zawodowychTym razem zajmiemy się doradztwem zawodowym dla młodych ludzi. Szkoła podstawowa, gimnazjum i co dalej czyli o procesie decyzyjnym ucznia szkoły gimnazjalnej. Jak wspierać młodzież w wyborze szkoły, zawodu i kształtowaniu kariery?

Podczas spotkania:

  1. Pokażemy wyniki badań, które pokazują co i dlaczego przeżywa młody człowiek w związku z koniecznością podjęcia decyzjo o wyborze kierunku kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej.
  2. Zastanowimy się dlaczego najczęściej wymienianymi słowami są stres i panika? Co wywołuje w uczniach pytanie: to jaką szkołę wybraliście?
  3. Mądry Polak po szkodzie, czyli dobre rady starszych kolegów – czyli co tym, jak wykorzystać I i II klasę gimnazjum do szukania odpowiedzi na pytanie co dalej?
  4. Sprawdzone metody, czyli co konkretnie można zrobić w ramach doradztwa zawodowego odpowiadając na dylematy / potrzeby / obawy młodych osób?
  5. Jak realizować projekty rozwojowe dla młodzieży? Duuużo przykładów i dobrych praktyk :)

Spotkanie poprowadzi Magdalena Kamieniecka – psycholog, doradca zawodowy, badacz rynku pracy. Koordynator i opiekun metodyczny badania: Decyzje edukacyjno-zawodowe uczniów szkół gimnazjalnych w Instytucie Badań Edukacyjnych. Trener i opiekun metodyczny projektów edukacyjnych skierowanych do młodzieży z zakresu wyborów edukacyjno – zawodowych. Prezes Fundacji ZwrotNa.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu:

    • napisz do nas kdz@aktiff.com.pl
    • koszt udziału w spotkaniu: 30 zł

Ilość miejsc ograniczona – spieszcie się z rezerwacją!

Do zobaczenia! szkolenia doradcow zawodowych klub Warszawa

klub-doradcy-zawodowego-newsletter

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *